در سپیده دمان روزهای  ۲۳ و ۲۴ آذرماه، اوباشان رژیم اسلامی با هجوم وحشیانه به منازل ساکنان شهرک اکباتان و آپادانا نزدیک به چهل نفر از مردم معترض را بطرز وحشیانه ربوده و به مراکز شکنجه و کشتار انتقال دادند. این دستگیریها در پی دستیابی بازجویان زندان به لیست اسامی گروه تلگرامی یکی از دستگیر شدگان اعتراضات ۴ آبان صورت گرفت. در اعتراضات روز ۴ آبان در پی وقوع سه درگیری پی در پی  میان معترضان با یک طلبه بسیجی بنام آرمان علیوردی، عضو یگان امنیتی «امام رضا» در سپاه پاسداران، این مهره سرکوبگر رژیم  بطرز مبهمی درگذشت. آرمان علیوردی، بسیجی  طلبه ۲۱ ساله و  وابسته به دستگاه امینتی سپاه پاسداران، اهل شهران بود که همزمان با چهلم مهسا امینی برای سرکوب اعتراضات به شهرک اکباتان اعزام شده بود. بعد از اعلام درگذشت او از طرف رسانه های رژیم اسلامی، گروهی از جوانان معترض در ۱۲ آبان دستگیر شدند که اکانت تلگرامی دو تن از دستگیر شدگان به دست بازجویان زندان افتاده و سپس نیز موج دیگری از دستگیریها براه افتاد.

تنها مدت کوتاهی بعد از دستگیری های ۲۴ آذر، وزارت اطلاعات رژیم اسلامی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یکی از بزرگترین شبکه‌های خرابکاری جنبش اعتراضی که شامل ۲۹ نفر هستند را، کشف و دستگیر کرده است. این در حالی است که مجموع افراد دستگیر شده اکباتان در روزهای معینی از ماههای آبان و آذر بیش از هفتاد نفر بوده اند. از میان این دستگیر شدگان تاکنون تعدادی قابل توجهی با پرداخت وثیقه‌های سنگین و تعهد آزاد شده اند و تعداد دیگری از آنان همچنان درچنگ زندانبانان هستند.

اکنون بیش از سه ماه است که بازجویان و مستندسازان دستگاه امنیتی رژیم اسلامی با جمع آوری فیلم‌های دوربین های نصب شده در محلات و معابر شهرک اکباتان و جعل صحنه های متعدد و اعمال شکنجه وحشیانه به دستگیرشدگان، درحال مستند سازی جهت سرهم کردن سناریوی شناخته شده در باره شبکه مورد ادعای دستگاه امنیتی هستند.

برخلاف ادعای مذبوحانه مستبدان اسلامی، دستگیر شدگان، وابسته به هیچ  حزب، گروه یا دولتی نیستند. آنان از ساکنان شهرک اکباتان و آپادانا بودند که در بطن تجمعات اعتراضی خیابان،‌ از اوایل مهرماه با یکدیگر آشنا شده و گروه تلگرامی دوستان را ایجاد کرده بودند.

دستگاه امنتی سپاه پاسداران، همزمان با این اقدامات مذبوحانه و به خدمت گرفتن وکلای تسخیری- امنیتی خود و اعمال فشاربه خانواده های دستگیر شدگان، از رسانه ای شدن اخبار مربوط به این وقایع ممانعت بعمل آورده است.

هم اکنون جان چهار تن از متهمان به نام های میلاد آرمون، علیرضا کفایی، محمد مهدی حسینی و حسین نعمتی در خطر صدور احکام سنگین قرار دارد. دیگر متهمان پرونده مربوط به اعتراضات ۴ ابان که همچنان در اسارت رژیم اسلامی قرار دارند عبارتند از: امیر مهدی رضائی ، عرفان رضائی ، پوریا خلج نژاد اشتهاردی ، غلامرضا نبی گل ، بهراد حصاری ، آریا پاکزاد ، امیر محمد خوش اقبال ، یاسمین دشتانی ، محمد رضا افتخار ، مهدی ایمانی ، سارا اژدری و علیرضا برمرز.

رژیم اسلامی در تدارک صدور حکم اعدام و زندان برای اسرای شهرک اکباتان است.  هدف این اقدامات سرکوبگرانه در کنار حملات زنجیره ای شیمیایی به مدارس، ایجاد جو رعب در جامعه و عقب راندن خیزش اعتراضی است. این تشبثات امنیتی اما بزودی با اوجگیری مجدد خیزش نیرومند و سراسری کارگران و زنان درهم خواهد شکست. صدای رسای اسرای شهرک اکباتان شویم.

۸ مارس ۲۰۲۳

تشکیلات کارگران انترناسیونالیست

By کارگران انترناسیونالیست

تشکیلات کارگران انترناسیونالیست برای سازمانیابی مبارزه مستقل کارگری و ارتقاء این مبارزات به یک جنبش متشکل و مستقل سیاسی فعالیت میکند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: